Jak zainstalować Wordpressa na Seohost.pl?
Wordpress to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych i blogów. Dzięki jej prostocie oraz elastyczności, miliony ludzi na całym świecie korzystają z tej platformy do prowadzenia swoich witryn. Jeśli zastanawiasz się, jak zainstalować WordPressa na hostingu, oto krok po kroku przewodnik:
2023-08-17, 14:30

Pobieranie WordPressa:
Przejdź na oficjalną stronę WordPressa (pl.wordpress.org) i pobierz najnowszą wersję skryptu.

Przygotowanie bazy danych
Zanim zainstalujesz WordPressa, musisz utworzyć bazę danych. Zaloguj się do panelu zarządzania hostingiem i użyj narzędzia do tworzenia baz danych. Zapamiętaj nazwę bazy danych, nazwę użytkownika i hasło - będą potrzebne podczas instalacji.

Przesyłanie plików na serwer
Rozpakuj pobrany plik z WordPressa i przesyłaj wszystkie pliki na serwer za pomocą klienta FTP, takiego jak FileZilla. Umieść pliki w głównym katalogu domeny lub w podkatalogu, jeśli chcesz, aby WordPress był dostępny pod adresem takim jak twojadomena.pl/blog.

Przeprowadzenie instalacji
Wprowadź adres swojej strony w przeglądarce, na przykład "twojadomena.pl". Zostaniesz przekierowany do kreatora instalacji WordPressa. Wybierz język i kliknij "Kontynuuj". Następnie wprowadź szczegóły bazy danych, które utworzyłeś wcześniej.

Konfiguracja strony
Po pomyślnym połączeniu z bazą danych, wprowadź podstawowe informacje o swojej stronie: tytuł, nazwę użytkownika, hasło oraz adres e-mail. Po zakończeniu kreatora, WordPress będzie zainstalowany i gotowy do użytku!

Wybór motywu i wtyczek
Zaloguj się do panelu administracyjnego WordPressa, aby wybrać motyw dla swojej strony i zainstalować potrzebne wtyczki. Panel administracyjny jest dostępny pod adresem "twojadomena.pl/wp-admin".

Alternatywą do tego procesu jest instalacja Wordpressa przez Installatron, która jest szybsza i prostsza. Kupując hosting w seohost.pl możesz skorzystać z kodu rabatowego.

KONTAKT / AUTOR
Jakub Wiśniewski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.